Verbod op contante betalingen boven 3.000 euro

Vanaf 1 januari 2026 geldt een verbod op contante betalingen van 3.000 euro of meer voor beroeps- en bedrijfsmatige handelaren in goederen. Deze regels gelden ook voor hippische ondernemers, bijvoorbeeld bij de verkoop van paarden, pony’s, trailers of andere producten.

 

Daarnaast mag een betaling niet worden opgesplitst in kleinere bedragen om onder de grens van 3.000 euro te blijven. Ook meerdere betalingen die met elkaar samenhangen kunnen worden gezien als één samengestelde transactie.

 

Op de informatiepagina voor leden (login vereist) lees je meer over:

 

• wanneer het verbod geldt;
• waar je alert op moet zijn bij (gesplitste) betalingen;
• het verplichte cliëntenonderzoek bij bemiddeling;
• het melden van verdachte transacties;
• mogelijke boetes bij overtredingen.

 

Ook vind je daar de flyer en uitgebreide leidraad van de overheid met praktische voorbeelden en toelichting.

 

Ga naar de pagina over contante betalingen

 

Bron: FNRS

MELD JE AAN VOOR ONZE MAANDELIJKSE NIEUWSBRIEF

Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen binnen de professionele paardensector. 2.200+ ondernemers gingen je al voor!

Het laatste nieuws:

Wil je nog meer van dit soort interessante artikelen lezen?

Abonneer je dan nu op het vakblad en ontvang 6x per jaar een editie van De Hippische Ondernemer op de deurmat.

Het vakblad bevat unieke, exclusieve content dat enkel en alleen te lezen is in het blad.